מצות ספירת העומר וליקחה

מאמרים נוספים
התורה נותרה בידינו
בנתיב הניסיונות
"מהחל חרמש בקמה"
מ"ט שערי טומאה וחמישים ימי הספירה
מאמרים נוספים
ספירת העומר - ספירת הזמן
חשיבות הזמן
"וחי אחיך עמך"
מות תלמידי רבי עקיבא - השפעה לדורות
מצות ספירת העומר וליקחה
פסח ושבועות קשורים זה לזה
מנחת שעורים ומנחת חיטים
העומר והספירה
"ממחרת השבת"
ל"ג בעומר - הקשת והחיצים
מאמרים נוספים

בפרשת אמור מובאת מצוות ספירת העומר: "וספרתם לכם ממחרת השבת (יום טוב ראשון של פסח), מיום הביאכם את (מנחת) עומר התנופה, שבע שבתות (שבועות) תמימות תהיינה" (ויקרא כ"ג, ט"ו).

השל"ה הקדוש כותב: "עניין ספירת העומר הוא עניין גדול וקדוש. לכן, צריך שיתעורר ליבו של האדם באותה שעה לתשובה, ויהיה קדוש וטהור".

מהי רוממות הספירה, עד שהיא מזריחה אור רוחני כה רב בנשמה?

ספירת העומר החלה מיד ביום שלאחר יציאת מצרים. ונמשכת שבעה שבועות עד לחג השבועות, חג מתן תורה.

משה רבנו התבשר מראש ממרום אודות המטרה של יציאת מצרים. המטרה היתה קבלת התורה. כשיצא העם מבית העבדים, הוא לא שקט על שמריו, לא הסתפק בשבירת עול העבדות מעל צווארו, ואף לא ביקש תקופת התאוששות. מיד עם צאתו ניצבה המטרה לפניו, ואליה הוא שם את פעמיו.

אמנם הדרך לא היתה רציפה, היו בה נסיגות ועיתות חולשה. אולם המטרה ניצבה באופן תמידי מול עיניהם, הכיוון היה ברור. הם ספרו ברציפות והתקרבו מיום ליום, עד שעמדו למרגלות הר סיני והביעו נכונות לקבל את התורה ממרום, התורה שתעצב את חיי העם בעתיד.

ספירת העומר משמשת כמשל לחיים עצמם. דרכנו סלולה! העולם הזה הוא פרוזדור המוליך לטרקלין (מסכת אבות). אנו סופרים את "ספירת העומר" של חיינו: אנו מתקרבים בכל יום למטרה, לעולמנו הנצחי. מצרפים עוד מעשה חסד, ומוסיפים עוד מצוה. יש תכלית לימים העוברים, יש ייעוד ומטרה לשנים החולפות, יש כיוון ויש יעד מוגדר. מתקרבים אנו כל ימי חיינו אל הרגע שבו תתגלה לעינינו השכינה, ונווכח שכאשר דפדפנו דף ועוד דף בספר חיינו, בנינו את עצמנו, את האדם השלם.תגובות הוסף תגובה
לא רשומות תגובות למאמר זה.
בניית אתרים